Verslag KLC cabineoverleg
leestijd: >3 minuten
Tijdens het overleg van 13 mei zijn verschillende actuele onderwerpen besproken. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste punten.
Vervoersbeleid (reiskostenvergoeding)
Sinds de invoering van het vernieuwde vervoersbeleid – met onder andere volledige vergoeding van OV-reizen en hogere vergoedingen voor elektrische voertuigen – blijven er nog enkele wensen leven onder onze leden. De VNC heeft de volgende punten besproken met KLC:
- Automatische registratie van reizen
Er wordt gewerkt aan een systeem waarbij vluchten en andere werkzaamheden automatisch worden ingeladen. Dit moet het aanvragen van reiskosten eenvoudiger maken. Deze verbetering wordt binnenkort verwacht. - Vergoeding voor Intercity Direct
De toeslag voor reizen met de Intercity Direct valt nu buiten de vergoeding. Zowel binnen KLC als bij KLM is dit onderwerp van gesprek. De VNC vindt dat deze toeslag gewoon vergoed moet worden. De gesprekken hierover lopen nog, bij beide secties. - NS-abonnementen (zoals Dal Vrij of Traject Vrij)
Wanneer je via NS een aanbieding ontvangt, neemt KLC de kosten voor het abonnement op zich. Dit abonnement kun je ook voor privéreizen gebruiken. Er komt binnenkort een nieuwe ronde waarin je een abonnement kunt aanvragen. Wel hebben we aangekaart dat de communicatie hierover beter moet. KLC erkent dit en gaat dit verbeteren bij de volgende ronde. - Reizen vooraf kunnen plannen
Het zou handig zijn om toekomstige reizen alvast in te kunnen voeren. Helaas is dit technisch nog niet mogelijk. We blijven aandringen op verbetering.
Roosterzaken
LELR-dagen bij doorstroom
Er is onduidelijkheid over hoe LELR-dagen verrekend worden bij doorstroom. Volgens de cao lijkt de huidige werkwijze niet helemaal kloppen. Tegelijk is in de doorstroomregeling afgesproken dat vakantiedagen en andere vormen van verlof naar rato worden verrekend. Juridisch is die regeling leidend. We zijn nog in gesprek over hoe om te gaan met een eventueel negatief saldo aan LELR-dagen. KLC blijft eindverantwoordelijk voor het goed- of afkeuren van deze dagen en wat ons betreft mag het dus niet zo zijn dat de CA te veel ingedeelde dagen terug moet betalen. Dit punt wordt juridisch verder uitgezocht.
Grip op Rooster – evaluatie trial
De tweede enquête over de proef “Grip op Rooster” is verstuurd. Vul deze alsjeblieft in – jouw feedback is belangrijk voor de evaluatie! In juni bespreken we of de proef wordt voortgezet en wat er eventueel aangepast moet worden. Je mag ons uiteraard ook rechtstreeks benaderen met jouw bevindingen.
Meerdere lange vluchten in één pairing (M+)
Door de inzet van KLC op vluchten van KLM Europa ontstaan er soms pairings met meerdere lange (zwaardere) vluchten. Voor de zomerperiode verwacht KLC dat dit relatief vaker voorkomt. KLC probeert deze vluchten eerlijk te verdelen, maar dat lukt niet altijd. Er wordt onderzocht hoe dit beter kan. We roepen collega’s op om bij zwaardere pairings een trip- en/of fatigue report in te vullen. Alleen zo krijgen we goed in beeld wat de impact is.
Superjoker-aanvragen – verdeling verbeteren
Bij elke nieuwe aanvraagronde zijn de superjokers voor populaire dagen, zoals weekenden, razendsnel weg. Dit is frustrerend, vooral als je op het moment van aanvragen niet beschikbaar bent. We onderzoeken met KLC of er een eerlijkere verdeelmethode mogelijk is. Het doel is om meer collega’s een kans te geven op hun voorkeursdagen – of in elk geval de gelegenheid om hun voorkeur kenbaar te maken. Ook deze zoektocht sluit aan op de “Grip op Rooster”-proef.
CIRP – meldingen en opvolging
De VNC heeft signalen ontvangen dat niet alle incidentmeldingen goed worden opgevolgd door het CIRP-team. Na navraag blijkt dat het meldproces en de opvolging verbeterd kunnen worden. De VNC hecht grote waarde aan CIRP en de inzet van de betrokken collega’s. Er komt binnenkort een vervolgoverleg om te bespreken hoe het proces versterkt kan worden. Heb jij ervaringen of suggesties over CIRP? Laat het ons weten.
Instroom, doorstroom en promotie
Er komt goed nieuws aan voor collega’s op de wachtlijst. Door een toename in het aantal vluchten heeft KLC dit jaar meer CA’s nodig dan verwacht. Hierdoor kan ook de doorstroom zo als geplant door blijven gaan, wat ook gunstig is voor het promotietraject.
Daarnaast is er een nieuw voorstel voor promotiebeleid besproken en geaccepteerd. Dit beleid combineert motivatie met opgebouwde senioriteit. Iedereen die vanaf de tweede helft van 2025 wordt aangenomen voor promotie naar CA1 of CS, komt op een lijst op basis van senioriteit. Deze lijst wordt aan het eind van het jaar ‘bevroren’ en collega’s worden op volgorde ingedeeld. Dit proces herhaalt zich elke zes maanden. Zo voorkomen we lange wachttijden en maken we het promotieproces transparanter.
Praat mee – Infosessies
Ook de komende maanden organiseren we meerdere infosessies. Tijdens deze bijeenkomsten gaan we graag met jullie in gesprek – onder andere over het cao-traject. Wil je erbij zijn? Meld je dan aan via het aanmeldformulier.
Vragen of suggesties?
Heb je opmerkingen, vragen of wil je iets met ons delen? Neem gerust contact met ons op. We zijn bereikbaar via:
- E-mail: sectiebestuur@klc.vnconline.nl
- Telefoon: 020 – 502 0480
- WhatsApp: 06 – 13786234
- Instagram: @myVNC
We horen graag van je!
Luc van der Eijk, Emmy van der Velden & Bono van der Wilk
Sectiebestuur KLC