Lange termijn thema’s KLM cabinepersoneel

1 augustus 2024

Leestijd: +/-1 minuut

Voortvloeiend uit de cao 2022-2023 hebben we vijf belangrijke ‘lange termijn thema’s’ gekozen om met KLM, de cabinebonden en de Groepscommissie (GC31) uit te werken. Met ideeën en oplossingen willen we het beleid verbeteren om zowel het werkplezier van cabinecollega’s als de klanttevredenheid te verhogen. Hiervoor wordt ook jullie input gevraagd.

KLM heeft naar ruim 2000 cabinecollega’s een eerste enquête over ontwikkelingsbehoefte onder cabinepersoneel gestuurd. De enquête is nu gesloten en kreeg 19% respons. Eind augustus bespreken we tijdens de werkgroep meeting de eerste resultaten.
Er worden ook over de hieronder genoemde thema’s nog enquêtes en gesprekken in het Bemanningencentrum (BMC) gehouden om zoveel mogelijk input van cabineleden te verzamelen. Die worden in de uitvoering op onderstaande thema’s meegenomen.

  1. Duurzame inzetbaarheid: we willen ervoor zorgen dat cabinecollega’s in elke levensfase goed in hun fysieke en mentale gezondheid worden ondersteund
  2. Perspectief: we willen meer groei- en ontwikkelmogelijkheden bieden in, naast en buiten je vliegende functie om carrièrekansen te vergroten
  3. Werk-privébalans: we willen oplossingen die meer flexibiliteit bieden en persoonlijke verantwoordelijkheden in combinatie met werk ondersteunen
  4. Inzet aan boord: we onderzoeken hoe de inzet van cabinecrew aan boord zowel de werktevredenheid als de klantervaring kan verbeteren
  5. Medewerkerstevredenheid vergroot klantbeleving: we willen duidelijk inzicht in hoe de tevredenheid van medewerkers samenhangt met de klantbeleving en de bedrijfsresultaten.

We zijn gestart met de eerste drie thema’s: er zijn werkgroepen opgezet voor ‘Perspectief’ en ‘Inzet aan boord’, terwijl we voor de thema’s EPS en NPS nog in de onderzoeksfase (EHERO) zitten.

Meer info en updates volgen!

Ivo Kruse Koster, Roberto Tunzi, Chris van Elswijk, Ingrid Brama, Carolina Bouwer,
Marije Kroese, KLM-sectiebestuurders